Haber

Erzincan’da 100 Milyon TL Değerinde Uyuşturucu Ele Geçirildi

Erzincan polisinin infaz noktasında bir aracın bagajında ​​piyasa değeri yaklaşık 100 milyon TL olan 161 kilo 364 gram uyuşturucu madde ele geçirdiği olayla ilgili “Narkogüç” operasyonu kapsamında gözaltına alınan 5 şüpheliden 4’ü tutuklandı. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından 20.10.2023 tarihinde yapılan çalışmalarda 35… ve 25… plakalı araçlar tespit edildi. , birbirleriyle temas halindeydiler. Akyazı Uygulama Noktasında yapılan aramada, tespit edilen araçlardan YET’in kullandığı 25 plakalı araçta alınan karara göre; Aracın bagajında ​​piyasa değeri yaklaşık 100 milyon TL, 37 modül halinde toplam dara ağırlığı 161 kilo 364 gram olan Skunk uyuşturucu ele geçirildi.

FT’nin kullandığı 35 plakalı araç, Tercan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü tarafından yakalandı.

Yakalanan uyuşturucu unsurunun organizatörü olduğu belirlenen BTV, aynı araçta bulunan SA ile birlikte, kullandığı 35 plakalı araçla birlikte, Kayseri Narkotik Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

Erzurum’dan 25 plakalı araca uyuşturucu taşıyan kişiler; Kendisinin EB ve MO olduğu belirlenen EB isimli şahıs, Bingöl Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü ile ortak çalışmayla yakalandı. MO isimli şahsın yakalanması devam ederken, adliyeye çıkarılan YET, FT, BTV, EB tutuklanarak cezaevine gönderilirken, SA adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. -ERZİNCAN

karabaglar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu